Zelená fasáda

Jedinečný systém zelenej difúzne otvorenej fasády,

ktorá vytvára priaznivú mikroklímu.

Hlavné prínosy zelených fasád

Skrášlite svoju nevyužitú plochu

Priamo v LIKO-S sme vyvinuli jedinečný systém, ktorým sa stala živá fasáda, ktorá v lete chladí a v zime zahrieva. Zelené fasády zároveň vytvárajú vo svojom okolí priaznivú mikroklímu, skrášlujú nevyužitú plochu, tlmia hluk, šetria peniaze a predlžujú životnosť zateplenia.

Naviac je možné steny aplikovať ako pri rekonštrukcii, tak pri novostavbách. Vďaka zelenej fasáde získá budova originálny vzhľad, a pokiaľ sa na nej rozhodnete pestovať plodiny, dostane Vaša fasáda nový rozmer.

Stiahnuť technické detaily

Myslite zeleno

Ročne prichádzame až o 500 mil. m³ vody, ktorá naprší na skladové a výrobné haly. V tomto prípade voda odtečie kanalizáciou preč. So zaobstaraním zelenej fasády, ktorá vodu zadržuje, však túto vodu znovu použijete, a v prípade, že ju doplníte o koreňovú čistiareň, môže budova s vodou hospodáriť úplne samostatne.

Také zelené steny spolu s koreňovými čistiarňami by ste našli aj v našom areály, konkrétne sa jedná o budovy LIKO-NoeLIKO-Vo.

Koniec prehrievania a sálania tepla

Vďaka rastlinám na fasáde slnečné lúče pri dopade na budovu jej vonkajší obal neohrievajú. Rastliny teplo pohltia a na rozdiel od ostatných fasád ho nesálajú do okolia, to naopak príjemne ochladzujú. A pokiaľ si k tomu zaobstaráte ešte našu zelenú strechu, ktorá taktiež prispieva k ochladeniu budovy, tak na tom iba zarobíte.

Stiahnuť brožúru Živé stavby® 2019

Zelená stena Biotile®

Hydroponický modulárny systém zelených stien BioTile® umožňuje vďaka automatickej závlahe a patentovanému systému kvapkového zavlažovania, ktoré je zcela skryté vo vnútri štruktúry živej steny, pestovať rastliny, ktoré vyžadujú rozdielnu úroveň závlahy, hneď vedľa seba.

Je ideálnym riešením pre trvale zelené fasády a hodí sa predovšetkým pre rozsiahle plochy – v interiéri či exteriéri. Z rastlín je možné vytvoriť aj určité vzory. Naviac je systém akustickým absorbérom triedy C a v teste požiarnej odolnosti získal hodnotenie B-s3,d2.

Prečítať brožúru

Systém zelenej steny PlantBox®

PlantBox® je systém dômyselných, samozavlažovacích modulov, ktoré vám umožnia zostaviť si zelenú stenu v interiéri a exteriéri. Stenu je možné rozširovať ako vo vertikálnom, tak v horizontálnom smere.  Inštalácia systému je veľmi jednoduchá a systém je sám o sebe dokonale vodotesný, takže nie je potrebná ďalšia izolácia.

Každý PlantBox® má svoj zásobník na voduzávlahu je možné riešiť manuálne alebo automaticky. V manuálnom prípade stačí kvety zaliať raz za 14 dní. Hĺbka kvetináčov umožnuje pestovať nejrôznejšie druhy rastlín, byliniek, zeleniny alebo například jahô. Je len na vás, čo si do svojej vertikálnej zahrádky zasadíte.

Detaily zelenej fasády

  • Rozkvitnutá fasáda, ktorá skrášľuje priestor
  • Moderný designový prvok
  • Automatické závlahové systémy
  • Ochladzuje budovu, v zime zahrieva a v lete chladí
  • Bráni šíreniu hluku
  • Znižuje prašnosť
  • Prispieva k životnosti zateplenia
  • Zvyšuje zadržovanie vody
  • Znižuje náklady na renováciu

Vedeli ste, že...

zelená fasáda vylepší aj akustické podmienky?

VYPRACOVANIE CENOVEJ PONUKY ZADARMO

Máte záujem o zelenú strechu, zelenú fasádu, alebo fasádnu koreňovú čističku? Neváhajte nám napísať, s radosťou vám pripravíme bezplatnú kalkuláciu.

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001 ZINCO Sedum Top BB_Com_Florcom