Zelená fasáda z popínavých rastlín

Bohatá prírodná okrasa s minimálnymi nárokami na údržbu.

Príjemnejšie a menej

energeticky náročné okolie

 
 

Jednoduché,

ale funkčné prekrytie plôch

Využitie rastlín

k okrasným účelom

Hlavné prínosy

Obklopte sa zeleňou

Nie každý má tú možnosť sa obklopiť zeleňou v optimálnej miere, a to predovšetkým z dôvodu obmedzeného priestoru. Platí to ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Svoje okolie si však môžete jednoducho spríjemniť.

Ponúka sa tu možnosť riešenia vertikálnou záhradou alebo práve popínavými rastlinami, ktoré sú schopné ozeleniť takmer akúkoľvek plochu. Rovnako ako stromy, aj tieto rastliny pomáhajú ochladiť svoje okolie a prepojiť stavby s prírodou.

Zistiť viac o vertikálnej záhrade

Jednoduché, ale funkčné prekrytie najrôznejších plôch

Popínavé rastliny potrebujú podperu, tou je myslený objekt, po ktorom sa môže rastlina ťahať hore za zdrojom slnečného žiarenia. V prírode ich najčastejšie nájdeme na stromoch či skalách. Tie v urbanizovanom svete rýchlo nahradia budovy, stĺpy elektrického vedenia či podobné objekty.

minimálnej plochy potrebnej pre zakorenenie vyrastie postupne obrovská funkčná vertikálna plocha zelene. Pokiaľ chcete popínavú rastlinu pestovať účelovo, je možné pre ňu pripraviť špeciálne konštrukcie, po ktorých porastie. Typickým príkladom sú vinice.

Vyberte si správnu rastlinu

Schopnosť ťahať sa po objektoch nemá len jeden druh rastlín, po celom svete totiž existuje viac druhov. Líšia sa spôsobom uchytenia k podkladu (prísavky, príľnavé korene, úponky, ovíjanie nosného telesa) aj podľa druhu stonky (drevnatá či dužinatá), čo má zásadný vplyv na výber nosnej podpery.

Rastliny je možné ďalej deliť na stálezelené a opadavé. Naviac sa jednotlivé druhy líšia tvarom či farbou listov, a tak je možné ich kombináciou dosiahnúť zaujímavé vizuálne efekty. Niektoré rastliny vás potešia kvetom.

Kontaktujte nás

Minimálne nároky na údržbu

Živú fasádu z popínaviek môžete mať ako v interiéri, tak v exteriéri. Docielite tak moderný spôsob delenia priestoru. Výhodou je nízka obstarávacia cena a relatívne nízka náročnosť na údržbu. Rastlinky potrebujú len substrát s dostatkom vlahy a živín spolu s niečím, po čom sa môžu ťahať za svetlom.

Ide o jednoduchý spôsob, ako svoje okolie viac ozeleniť. Pokiaľ sa chystáte si popísané rastliny zaobstarať a chcete sa vyhnúť niektorým nepríjemnostiam ako nerastúca rastlina, zvalený záhradný domček či zničená fasáda, neváhajte nás kontaktovať a konzultovať svoju situáciu priamo s našimi odborníkmi, ktorí vám vytvoria návrh treláže.

Bezplatná kalkulácia

 

Vedeli ste, že…

90 % vody, ktorú rastlina príjme, následne odparí?

VYPRACOVANIE CENOVEJ PONUKY ZADARMO

Máte záujem o zelenú strechu, zelenú fasádu, alebo fasádnu koreňovú čističku? Neváhajte nám napísať, s radosťou vám pripravíme bezplatnú kalkuláciu.

LIKO-SCzech Best Managed Companies 2020Rodinný podnikCZGBCAMSPISO 14001ISO 9001 ZINCO Sedum Top BB_Com_Florcom